Sidens sprog: Dansk
Victoria Beckham
Del
Link kopieret
Kunne ikke kopiere. Markér og kopiér linket nedenfor.
- Land
- Storbritannien
Primære kategorier
Relaterede kategorier
Oversigt
Relaterede mærker
Modermærker og undermærker efter grundlæggelsesår.
- Relaterede mærker
- 2 mærker
- Grundlagt
- 2008-2012
En brillelinje, der står for moderbrandets udvidelse inden for accessories
En brillelinje, der varetager Victoria Beckhams accessoriesegment. Den udvikles som en kat
En brillelinje, der varetager Victoria Beckhams accessoriesegment. Den udvikles som en kategori, der supplerer påklædningen, adskilt fra RTW og lædervarer under brandet af samme navn. Linjen har en anden rolle end det tøjfokuserede Victoria, Victoria Beckham og udvider brandets arbejde med beklædning til accessories. Med fokus på solbriller og optiske briller omfatter kollektionen blandt andet skulpturelle acetatstel og gradientglas. I 2025 blev en 10-årig licensaftale med Safilo annonceret, hvor både optiske briller og solbriller skal lanceres fra forår/sommer 2026.
Tidligere andenlinje med fokus på RTW til hverdagsbrug
Victoria Beckhams andenlinje, der blev lanceret i 2012, var positioneret som en separat ko
Victoria Beckhams andenlinje, der blev lanceret i 2012, var positioneret som en separat kollektion fra hovedkollektionen med en mere hverdagspræget og tilgængelig garderobe. I begyndelsen var den især centreret om dagskjoler i klare farver og mønstre. I 2015 blev Victoria Beckham Denim indlemmet, hvilket udvidede den afslappede del af kollektionen. I 2021 blev linjen slået sammen med hovedlinjen, og den ophørte med at blive præsenteret som en selvstændig linje.
En brillelinje, der står for moderbrandets udvidelse inden for accessories
En brillelinje, der varetager Victoria Beckhams accessoriesegment. Den udvikles som en kat
En brillelinje, der varetager Victoria Beckhams accessoriesegment. Den udvikles som en kategori, der supplerer påklædningen, adskilt fra RTW og lædervarer under brandet af samme navn. Linjen har en anden rolle end det tøjfokuserede Victoria, Victoria Beckham og udvider brandets arbejde med beklædning til accessories. Med fokus på solbriller og optiske briller omfatter kollektionen blandt andet skulpturelle acetatstel og gradientglas. I 2025 blev en 10-årig licensaftale med Safilo annonceret, hvor både optiske briller og solbriller skal lanceres fra forår/sommer 2026.
Tidligere andenlinje med fokus på RTW til hverdagsbrug
Victoria Beckhams andenlinje, der blev lanceret i 2012, var positioneret som en separat ko
Victoria Beckhams andenlinje, der blev lanceret i 2012, var positioneret som en separat kollektion fra hovedkollektionen med en mere hverdagspræget og tilgængelig garderobe. I begyndelsen var den især centreret om dagskjoler i klare farver og mønstre. I 2015 blev Victoria Beckham Denim indlemmet, hvilket udvidede den afslappede del af kollektionen. I 2021 blev linjen slået sammen med hovedlinjen, og den ophørte med at blive præsenteret som en selvstændig linje.
Mærker med fælles træk
Mærker med samme oprindelsesland, grundlæggelsesperiode, kategori eller designer.
Ofte stillede spørgsmål om Victoria Beckham
Oprindelsesland, grundlæggelsesår, kategorier og modermærker.
Victoria Beckham kommer fra Storbritannien.
Victoria Beckham blev grundlagt i 2008.
Victoria Beckham dækker følgende kategorier: Beklædning, Tasker, Accessories, Fodtøj, Briller, Skønhed og kosmetik.