Sivun kieli: Suomi
McQ Alexander McQueen
Jaa
Linkki kopioitu
Kopiointi epäonnistui. Valitse ja kopioi alla oleva linkki.
- Maa
- Iso-Britannia
Ensisijaiset luokat
Liittyvät luokat
Yleiskuvaus
Liittyvät brändit
Emobrändit ja alabrändit perustamisvuoden mukaan.
- Liittyvät brändit
- Brändejä: 1
- Perustettu
- 1992
Päälinjaa täydentävä nuorille suunnattu toinen mallistotlinja
McQ Alexander McQueen kehittyi vuonna 2005 solmitun lisenssisopimuksen pohjalta, ja vuonna
McQ Alexander McQueen kehittyi vuonna 2005 solmitun lisenssisopimuksen pohjalta, ja vuonna 2010 Alexander McQueen otti sen kokonaan hallintaansa toisena mallistolinjana. Se toimi päämalliston rinnalla täydentävänä linjana, joka suuntautui nykyaikaiseen elämäntyyliin ja tarjosi nuoremmille asiakkaille vaihtoehtoisen väylän brändin pariin. Toimintalinjassa yhteistyöt olivat näkyvässä asemassa, ja linjalla oli merkittävä rooli brändin elementtien tuomisessa osaksi arjen valikoimaa. Kaupallinen toiminta päättyi vuonna 2022, joten nykyisin sitä käsitellään historiallisena sivulinjana.
Päälinjaa täydentävä nuorille suunnattu toinen mallistotlinja
McQ Alexander McQueen kehittyi vuonna 2005 solmitun lisenssisopimuksen pohjalta, ja vuonna
McQ Alexander McQueen kehittyi vuonna 2005 solmitun lisenssisopimuksen pohjalta, ja vuonna 2010 Alexander McQueen otti sen kokonaan hallintaansa toisena mallistolinjana. Se toimi päämalliston rinnalla täydentävänä linjana, joka suuntautui nykyaikaiseen elämäntyyliin ja tarjosi nuoremmille asiakkaille vaihtoehtoisen väylän brändin pariin. Toimintalinjassa yhteistyöt olivat näkyvässä asemassa, ja linjalla oli merkittävä rooli brändin elementtien tuomisessa osaksi arjen valikoimaa. Kaupallinen toiminta päättyi vuonna 2022, joten nykyisin sitä käsitellään historiallisena sivulinjana.
Brändit, joilla on yhteisiä piirteitä
Brändit, joilla on sama alkuperämaa, perustamisajanjakso, luokka tai suunnittelija.
Vaatteet: vuonna2006perustetut brändit — maa:Iso-Britannia
Usein kysyttyä brändistä McQ Alexander McQueen
Alkuperämaa, perustamisvuosi, luokat ja emobrändit.
Brändin McQ Alexander McQueen alkuperämaa on Iso-Britannia.
McQ Alexander McQueen perustettiin vuonna 2006.
Brändin McQ Alexander McQueen luokat: Vaatteet, Asusteet.
McQ Alexander McQueen on seuraavien alabrändi: McQueen.