Sidans språk: Svenska
NÒMARHYTHM TEXTILE
Dela
Länken har kopierats
Det gick inte att kopiera. Markera och kopiera länken nedan.
- Land
- Japan
- Grundat
- 2005 2000-talet
- Kategori
- Relaterade varumärken
Huvudkategorier
Relaterade kategorier
Översikt
Egenskaper hos NÒMARHYTHM TEXTILE
Viktigaste dragen hos NÒMARHYTHM TEXTILE
- Dekoration och lekfullhet
- Riklig dekoration, färger och mönster samt lekfull design.
- Avantgarde och designermode
- Avantgardistisk design och uttryck för designerns individualitet och konstnärlighet.
Utifrån en analys av 1 232 varumärken med 97 kriterier visar diagrammet egenskaperna hos NÒMARHYTHM TEXTILE jämfört med allmänna varumärkestendenser.
Diagrammet definierar inte ett varumärkes uttryck och rangordnar inte varumärken.
Relaterade varumärken
Modervarumärken och undervarumärken efter grundandeår.
- Relaterade varumärken
- 1 varumärken
- Grundat
- 2008
Separat linje med ansvar för produkter utanför klädsegmentet
NOMA COUNCIL är en separat linje som lanserades 2008 av dåvarande NOMA t.d. (nuvarande NOM
NOMA COUNCIL är en separat linje som lanserades 2008 av dåvarande NOMA t.d. (nuvarande NOMARHYTHM TEXTILE). Linjen införlivar hantverkstekniker från olika delar av världen och hantverkarnas handarbete, och fokuserar främst på produkter utanför klädsegmentet, såsom accessoarer, småartiklar och hemprodukter. Den delar moderbrandets handritade textila uttryck, men har en tydligt avgränsad roll från huvudlinjen när det gäller material, tillverkningsmetoder och användningsområden, och kompletterar den produktorienterade delen.
Separat linje med ansvar för produkter utanför klädsegmentet
NOMA COUNCIL är en separat linje som lanserades 2008 av dåvarande NOMA t.d. (nuvarande NOM
NOMA COUNCIL är en separat linje som lanserades 2008 av dåvarande NOMA t.d. (nuvarande NOMARHYTHM TEXTILE). Linjen införlivar hantverkstekniker från olika delar av världen och hantverkarnas handarbete, och fokuserar främst på produkter utanför klädsegmentet, såsom accessoarer, småartiklar och hemprodukter. Den delar moderbrandets handritade textila uttryck, men har en tydligt avgränsad roll från huvudlinjen när det gäller material, tillverkningsmetoder och användningsområden, och kompletterar den produktorienterade delen.
Samarbetspartner
Datum och partnervarumärken
NEEDLES
Ett samarbete med NOMARHYTHM TEXTILE för FALL/WINTER 2025. TRACK HOODY och TRACK PANT, med plaggfärgning och diamantstickning, släpps i totalt fyra modeller exklusivt i NEPENTHES egna butiker.
Yohji Yamamoto
I sitt första samarbete släppte WILDSIDE och NÒMARHYTHM TEXTILE (tidigare NOMA t.d.) arbetsjackor/skjortor med blombroderier.
NEEDLES
En specialbeställning i samarbete med NOMA t.d. Utilityjackor, målarbyxor och liknande plagg med handbroderier och funktionella inslag släpptes exklusivt hos NEPENTHES.
Varumärken med gemensamma drag
Varumärken med samma ursprungsland, grundandeperiod, kategori eller designer.
Vanliga frågor om NÒMARHYTHM TEXTILE
Ursprungsland, grundandeår, kategorier och modervarumärken.
NÒMARHYTHM TEXTILE kommer från Japan.
NÒMARHYTHM TEXTILE grundades 2005.
NÒMARHYTHM TEXTILE omfattar följande kategorier: Kläder, Textil- och materialteknik, Konstprojekt.