ISSEY MIYAKE

Udostępnij
X (otwiera się w nowej karcie) Threads (otwiera się w nowej karcie)

Link skopiowany

Nie udało się skopiować. Zaznacz i skopiuj poniższy link.

Główne kategorie

Powiązane kategorie

Opis

ISSEY MIYAKE to japońska marka modowa założona w 1970 roku w Tokio przez Isseya Miyake. Koncentruje się na odzieży damskiej i męskiej, a jej działalność obejmuje również perfumy, torby, wystawy i projekty. Punktem wyjścia marki jest koncepcja „A Piece Of Cloth” (jednego kawałka tkaniny), a jej znaki rozpoznawcze stanowią materiały i techniki, takie jak plisowanie oraz A-POC. Marka ma kilka linii, w tym PLEATS PLEASE, BAO BAO, HOMME PLISSÉ i A-POC, i nadal prezentuje swoje kolekcje na międzynarodowych scenach, w tym w Paryżu.

Koncepcja

Kawałek tkaniny.

Cechy marki ISSEY MIYAKE

ISSEY MIYAKE: cechy stylu (9) Cechy dalej od środka są bardziej wyraźne w tej marce. Odległość nie jest oceną, a pole wykresu nie oznacza jakości ani pozycji marki. Minimalizm i odzież podstawowa Styl schludny i elegancki Luksus i dziedzictwo Awangarda i moda autorska Zdobienia i zabawa formą Streetwear Trendy i kultura młodzieżowa Styl sportowy i odzież sportowa Outdoor i funkcjonalność

Główne cechy marki ISSEY MIYAKE

Awangarda i moda autorska
Awangardowe wzornictwo oraz wyraz indywidualności i artyzmu projektanta.
Luksus i dziedzictwo
Pozycja na rynku luksusowym i powiązania z historią oraz kulturą mody.
Zdobienia i zabawa formą
Bogate zdobienia, kolory, wzory i zabawa formą.

Na podstawie analizy 1232 marek według 97 kryteriów wykres przedstawia cechy marki ISSEY MIYAKE na tle ogólnych tendencji.

Wykres nie definiuje charakteru marki ani nie tworzy rankingu marek.

Powiązane marki

Marki nadrzędne i submarki według roku założenia.

Powiązane marki
Liczba marek: 15
Rok założenia
1976-2025
1976 Submarka
ISSEY MIYAKE MEN
Odzież

Linia odpowiadająca za tradycyjne kolekcje męskie

ISSEY MIYAKE MEN to linia, która odpowiadała za tradycyjne kolekcje męskie Issey Miyake i

ISSEY MIYAKE MEN to linia, która odpowiadała za tradycyjne kolekcje męskie Issey Miyake i przez wiele lat pełniła funkcję miejsca rozwoju krojów oraz badań nad materiałami przeznaczonymi dla mężczyzn. W ostatnich latach, w związku z przeglądem struktury marki, nastąpiły zmiany organizacyjne, a wraz z postępującym przejściem do nowych przedsięwzięć męskich, takich jak IM MEN, linia ta jest pozycjonowana jako mająca historyczną rolę tradycyjnego trzonu męskiej oferty.

1992 Submarka
ISSEY MIYAKE PARFUMS
Zapachy

Linia perfum prezentująca założenia marki za pomocą zapachu

ISSEY MIYAKE PARFUMS to linia, która rozpoczęła działalność w branży perfumeryjnej w 1992

ISSEY MIYAKE PARFUMS to linia, która rozpoczęła działalność w branży perfumeryjnej w 1992 roku, prezentując L'EAU D'ISSEY. Poprzez wspólne opracowywanie zapachów przez biuro projektowe Miyake i zewnętrznych partnerów wyraża markę za pomocą zapachu. Urzeczywistnia założenia marki w obszarze doznań odmiennym od odzieży i od dłuższego czasu obejmuje swoją ofertą wiele kompozycji zapachowych.

1993 Submarka
PLEATS PLEASE ISSEY MIYAKE
Odzież

Linia odzieży codziennej szeroko wykorzystująca technologię plisowania

PLEATS PLEASE ISSEY MIYAKE to wyodrębniona w latach 90. linia oparta na badaniach Isseya M

PLEATS PLEASE ISSEY MIYAKE to wyodrębniona w latach 90. linia oparta na badaniach Isseya Miyake nad plisowaniem, której podstawę stanowi technologia plisowania odzieży po jej uszyciu. Linia ta systematyzuje odzież codzienną wykonaną z lekkich materiałów nadających się do prania i, odróżniając się od konceptualnego wyrazu głównej kolekcji, pełni funkcję ilościowego zaplecza marki, w którym technologia plisowania znajduje najszersze zastosowanie.

2000 Submarka
HaaT
Odzież

Tekstylna linia eksplorująca materiały we współpracy z rzemieślnikami

HaaT to tekstylna submarka założona w 2000 roku. Pod kierownictwem dyrektora współpracuje

HaaT to tekstylna submarka założona w 2000 roku. Pod kierownictwem dyrektora współpracuje z fabrykami i rzemieślnikami w Japonii i za granicą, tworząc produkty, których podstawą są materiały i rzemiosło. Kładzie nacisk na budowanie relacji z producentami i współpracę technologiczną. Prezentuje odrębną kolekcję, oferującą podejście bardziej ukierunkowane na rzemiosło niż główna linia odzieżowa Issey Miyake.

2000 Submarka
me ISSEY MIYAKE
Odzież

Linia plisowania ze stretchu, która kładzie nacisk na codzienny charakter

me ISSEY MIYAKE to pochodna linia o codziennym charakterze, która powstała w 2000 roku i k

me ISSEY MIYAKE to pochodna linia o codziennym charakterze, która powstała w 2000 roku i koncentruje się na topach wyróżniających się lekkością, kompaktowością i łatwością pielęgnacji. Jej reprezentacyjną techniką są plisy ze stretchu rozciągające się w pionie i poziomie. Dzięki projektom, które można nosić jak T-shirty, oraz bogatej ofercie kolorów i wzorów linia umożliwia tworzenie wielu zestawów i pełni rolę alternatywnego punktu wejścia, ułatwiającego włączanie technik ISSEY MIYAKE do codziennego życia.

2001 Submarka
ISSEY MIYAKE WATCH
Zegarki

Projekt zegarków naręcznych realizowany z projektantami produktów

ISSEY MIYAKE WATCH to projekt zegarków naręcznych, który rozpoczął się w 2001 roku. Uczest

ISSEY MIYAKE WATCH to projekt zegarków naręcznych, który rozpoczął się w 2001 roku. Uczestniczy w nim wielu projektantów produktów, a we współpracy m.in. z Seiko opracowuje analogowe zegarki produkowane w Japonii. Projekt obejmuje spójne projektowanie produktu, od wzornictwa po opakowanie, i pełni rolę prezentowania idei marki w obszarze produktów odrębnym od odzieży.

2004 Submarka
ISSEY MIYAKE FETE
Odzież

Uzupełniająca damska linia wyrażająca się poprzez kolory i wzory

ISSEY MIYAKE FÊTE była damską linią rozwijaną w pierwszej dekadzie XXI wieku, obejmującą k

ISSEY MIYAKE FÊTE była damską linią rozwijaną w pierwszej dekadzie XXI wieku, obejmującą kolekcje wykorzystujące techniki plisowania wywodzące się z PLEATS PLEASE i poszukujące ekspresji opartej na kolorach i wzorach. Uzupełniała obszar ekspresji oparty na żywej kolorystyce i wzorach, odmienny od głównej linii, oraz pełniła rolę wspierającą różnorodność marki.

2010 Submarka
132 5. ISSEY MIYAKE
Odzież

Eksperymentalna linia badająca składane struktury

132 5. ISSEY MIYAKE to linia powstała w 2010 roku, której głównym tematem są eksperymenty

132 5. ISSEY MIYAKE to linia powstała w 2010 roku, której głównym tematem są eksperymenty z materiałami i konstrukcją, prowadzone poprzez składane struktury przekształcające płaskie formy w przestrzenne oraz algorytmiczne projektowanie wzorów. Linia kładzie również nacisk na użytkowy wymiar produktów, między innymi poprzez spłaszczanie z myślą o łatwym przenoszeniu i stosowanie materiałów z recyklingu. Dzięki geometrycznym formom i technikom składania przyczynia się do poszerzania technicznych możliwości marki.

2010 Submarka
Bao Bao Issey Miyake
Torby

Linia specjalizująca się w torbach z trójkątnymi modułami

Bao Bao Issey Miyake to linia toreb, której początki sięgają 2000 roku, kiedy funkcjonował

Bao Bao Issey Miyake to linia toreb, której początki sięgają 2000 roku, kiedy funkcjonowała pod nazwą „Bilbao”, a w 2010 roku rozpoczęła działalność jako niezależna marka. Jej cechą charakterystyczną jest konstrukcja oparta na rozmieszczeniu licznych trójkątnych elementów na siatkowym podłożu, dzięki której forma zmienia się z płaskiej w przestrzenną w zależności od zawartości. Linia dąży do geometrycznego wyrazu materiałów i konstrukcji, zajmując niezależną pozycję w obszarze akcesoriów i podejmując wyzwania techniczne.

2012 Submarka
IN-EI ISSEY MIYAKE
Produkty lifestylowe

Linia oświetleniowa wykorzystująca techniki pracy z tkaniną w przestrzeni

IN-EI ISSEY MIYAKE to seria, która wykorzystuje w produktach oświetleniowych techniki skła

IN-EI ISSEY MIYAKE to seria, która wykorzystuje w produktach oświetleniowych techniki składania i konstrukcji warstwowej rozwijane m.in. w 132 5. W ramach współpracy z Artemide lampy tej serii zostały wprowadzone na rynek. Cienie powstające przez składanie i nakładanie się tkaniny stanowią element projektu, a seria przenosi do produktów przestrzennych podejście do materiałów i konstrukcji wypracowane w odzieży.

2013 Submarka
HOMME PLISSÉ ISSEY MIYAKE
Odzież

Linia specjalizująca się w plisowanej odzieży męskiej

HOMME PLISSÉ ISSEY MIYAKE to męska linia plisowana, uruchomiona w 2013 roku i przeznaczona

HOMME PLISSÉ ISSEY MIYAKE to męska linia plisowana, uruchomiona w 2013 roku i przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. Stosując technologię plisowania odzieży w produktach męskich, projektuje lekką odzież codzienną, która jest odporna na zagniecenia. W odróżnieniu od innych podlinii skupionych głównie na odzieży damskiej oferuje produkty, w których istotną rolę odgrywają męskie proporcje i funkcjonalność, zajmując w ramach marki wyraźną pozycję jako linia odpowiadająca za męskie formy plisowania.

2015 Submarka
ISSEY MIYAKE EYES
Okulary

Linia współpracy odpowiedzialna za projektowanie okularów i technologię optyczną

ISSEY MIYAKE EYES to linia okularów rozwijana we współpracy z MIYAKE DESIGN STUDIO i 金子眼鏡

ISSEY MIYAKE EYES to linia okularów rozwijana we współpracy z MIYAKE DESIGN STUDIO i 金子眼鏡 (Kaneko Optical). Projektuje i produkuje oprawki oraz okulary przeciwsłoneczne, wykorzystując japońską technologię optyczną i rzemiosło. Jej rola jest odrębna od podlinii skoncentrowanych na odzieży; funkcjonuje jako marka partnerska specjalizująca się w projektowaniu i produkcji w dziedzinie okularów.

2018 Submarka
GOOD GOODS ISSEY MIYAKE
Torby

Linia badawcza zajmująca się drobnymi przedmiotami i produktami.

GOOD GOODS ISSEY MIYAKE to linia skupiająca się na akcesoriach i drobnych przedmiotach, ur

GOOD GOODS ISSEY MIYAKE to linia skupiająca się na akcesoriach i drobnych przedmiotach, uruchomiona w 2018 roku. Na podstawie badań prowadzonych przez zespół projektowy opracowuje i wytwarza produkty o wysokiej funkcjonalności. Za pośrednictwem sklepów i kuratorstwa prezentuje kolekcje drobnych przedmiotów, w których ponownie analizowane są materiały i funkcje, uzupełniając projektowanie produktów marki poza obszarem odzieży.

2021 Submarka
A-POC ABLE ISSEY MIYAKE
Odzież

Linia oparta na technologii, stosująca koncepcję A-POC

A-POC ABLE ISSEY MIYAKE to linia dziedzicząca koncepcję „A Piece Of Cloth (A-POC)” i przeb

A-POC ABLE ISSEY MIYAKE to linia dziedzicząca koncepcję „A Piece Of Cloth (A-POC)” i przebudowująca projektowanie odzieży oraz procesy produkcyjne poprzez rozwiązania inżynieryjne, takie jak dzianie i formowanie zintegrowane. Opierając się na rozwoju technologii przez zespół i współpracy, pełni w ramach marki rolę wiodącą w poszukiwaniach koncepcyjnych i technologicznych, obejmujących również zastosowanie tych rozwiązań w produktach innych niż odzież oraz w oświetleniu.

2025 Submarka
ISSEY MIYAKE FOOT
Obuwie

Wspólny projekt obuwniczy oparty na badaniach stóp

ISSEY MIYAKE FOOT to wspólny projekt badawczo-rozwojowy MIYAKE DESIGN STUDIO i ASICS, w ra

ISSEY MIYAKE FOOT to wspólny projekt badawczo-rozwojowy MIYAKE DESIGN STUDIO i ASICS, w ramach którego projektowanie obuwia rozpoczyna się od anatomicznych i funkcjonalnych badań stóp. Łączy wiedzę ASICS z zakresu nauk o sporcie z wiedzą ISSEY MIYAKE dotyczącą materiałów i konstrukcji, pełniąc rolę rozszerzenia działalności na obszar obuwia i poszukując nowych doznań podczas noszenia oraz funkcji.

Partnerzy współprac

Daty i marki partnerskie

Wszystkie współprace
2026.01.05

ASICS

ISSEY MIYAKE FOOT, wspólnie opracowane przez MIYAKE DESIGN STUDIO i ASICS. Funkcjonalne obuwie, które na nowo interpretuje HYPER TAPING. Pierwszy model trafi do sprzedaży w 2026 roku.

2025.07.15

Camper

ISSEY MIYAKE i Camper zaprezentowali i wprowadzili na rynek kapsułową kolekcję „Peu Form”. Buty te reinterpretują serię Peu marki Camper poprzez sposób wykorzystania tkanin charakterystyczny dla Issey Miyake.

2024.05.15

New Balance

Ogłoszono pierwszy wspólny projekt sneakersów ISSEY MIYAKE i New Balance. Przedsprzedaż w Japonii rozpoczęła się 15 maja 2024 roku, a globalna premiera nastąpiła 14 czerwca 2024 roku.

2016.10.05

United Nude

Wspólny projekt obuwniczy ISSEY MIYAKE i United Nude. Zaprezentowano buty o strukturalnej formie obcasa i z konstrukcją typu wrap.

—

Seiko

Seiko uczestniczyło w projekcie ISSEY MIYAKE WATCH, odpowiadając za produkcję. W 2001 roku projekt przekształcił się w serię, która była następnie rozwijana jako współpraca przy tworzeniu zegarków, do której zapraszano projektantów.

—

Seiko

Naoto Fukasawa dołączył do projektu ISSEY MIYAKE WATCH i zaprezentował reprezentatywne projekty, takie jak TWELVE. Pogłębił współpracę z SEIKO w zakresie projektowania zegarków.

Marki o wspólnych cechach

Marki o wspólnym kraju pochodzenia, okresie założenia, kategorii lub projektancie.

Najczęstsze pytania o markę ISSEY MIYAKE

Kraj pochodzenia, rok założenia, kategorie i marki nadrzędne.

Powiązane słowa kluczowe

Powiązane odnośniki